среда, 23 ноября 2016 г.

ПОРАДИ БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

ПОРАДИ БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКІВ  

НАПЕРЕДОДНІ СВЯТА 1 ВЕРЕСНЯ
Незадовго до 1 вересня познайомте дитину з її вчителем. Відвідайте майбутню класну кімнату, дайте посидіти за партою і все розглянути, прогуляйтеся разом приміщенням школи і шкільним подвір'ям. Постарайтеся заздалегідь познайомити дитину з деякими її однокласниками. Розкажіть про розклад уроків і час, відведений на заняття, перерви, обід. А головне — скажіть, що при виникненні проблем ви завжди допоможете їх вирішити
У ДЕНЬ СВЯТА 1 ВЕРЕСНЯ
Безпосередньо першого вересня створіть удома атмосферу свята. Поки дитина ще спить, прикрасьте помешкання повітряними кульками; почепіть сімейну газету, присвячену винуватцю урочистої події, підготуйте «Путівку в доросле життя».
Сьогодні — свято, тож не псуйте дитині настрій доріканнями та смиканням: «Не чіпай бант!» або «Витягни руки з кишень!»
Звільніть цей день для родини і після школи сходіть, наприклад, у кіно або влаштуйте урочистий обід удома. Проте не переобтяжуйте цей день заходами. Велика кількість нових людей, вражень збуджує нервову систему дитини.
Особливо доречним буде подарунок. Це може бути нова чашка, дитячий журнал або іграшка - діти ще залюбки граються. В будь-якому разі, подарунок підкреслить важливість нового етапу в житті дитини.
ЗАВЖДИ
Складіть разом з першокласником розпорядок дня, стежте за його дотриманням. Після школи дитині потрібно спочатку обідати, відпочивати, гуляти і тільки потім сідати за уроки.
Не проґавте труднощі, що можуть виникнути у дитини на початковому етапі оволодіння учбовими навичками. Важливо: не порівнюйте свою дитину з іншими дітьми — наприклад, із сусідськими Іванком або Марійкою. Кожна дитина розвивається по-своєму. І якщо палички в прописі ще далекі до ідеалу, то знайдіть одну вдалу — і похваліть за це. Порівнюйте свою дитину сьогодні зі своєю дитиною вчора. Не скупіться на похвалу!
Зі вступом до школи в житті вашої дитини з'явиться людина не менш авторитетна, ніж ви. Це її шкільний учитель. Поважайте думку першокласника про свого педагога. Створюйте позитивний образ школи, не дозволяйте собі фраз типу «у школі з тобою ніхто панькатися не буде». Адже зі школою будуть пов'язані найближчі 12 років життя вашої дитини!
Навчання — це нелегка і відповідальна праця. Але вступ до школи не повинен позбавляти життя дитини різноманітності, радості, ігор. У першокласника повинно залишатися достатньо часу для відпочинку. В першій половині навчального року не завантажуйте дитину різноманітними секціями, гуртками, нехай вона звикне до нового життя.
ПЕРШОКЛАСНИКИ І ПЕРШОКЛАСНИЦІ
Хлопчики і дівчатка по-різному відчувають, по-різному сприймають простір і орієнтуються в ньому, а головне — по-різному осмислюють все, з чим стикаються. Отже, і сприйняття школи у них різне.
Дівчатка більш товариські, контактні. Вони, як правило, краще підготовлені до школи (дівчатка і говорити починають раніше), тому їх успішність у початкових класах часто вища.
Як не дивно, але важче адаптуються до нових умов хлопчики. До кінця першого навчального року вони у 6 разів більше втомлені, ніж дівчатка. Тому й потребують особливої підтримки.
Дівчаток треба поступово учити діяти самостійно, підштовхувати до пошуку власних рішень незнайомих, нетипових завдань. І не перестарайтеся, вимагаючи від хлопчиків акуратності й ретельності у виконанні вашого завдання.
Ніколи не порівнюйте хлопчиків і дівчаток, не ставте одних у приклад іншим: вони різні навіть за біологічним віком — дівчатка зазвичай старші за ровесників-хлопчиків.




11 комментариев:

  1. Батьки можуть знайти золоту середину, якщо їхня участь і допомога дитині, не будучи пасивним байдикуванням, проте не перетворяться на активне заміщення функцій самого учня. Спочатку гарним є контроль над результатом. Контроль згодом стане вибірковим і буде підкріплений взаємною довірою й повагою. Корисні поради, які залишають право вибору: а хочеш спробувати так. Батьки ніколи не повинні обговорювати в присутності дитини особисте ставлення до вчителя, чи давати оцінку його роботі. Бо цим вони підривають авторитет педагога, що, у свою чергу, знижує ефективність навчального процесу. При цьому позитивне ставлення навпаки робить спільну творчість батьків і дітей цікавою і ефективною.

    ОтветитьУдалить
  2. Слушні поради, доступні для батьків. Цікаві, відповідають запитам сьогодення.

    ОтветитьУдалить
  3. Чудові поради, які дають відповіді батькам першокласників на безліч питань.

    ОтветитьУдалить
  4. Чудові поради, які дають відповіді батькам першокласників на безліч питань.

    ОтветитьУдалить
  5. Скористаюся матеріалом статті Інни Іванівни, адже знову мені зустрічати майбутніх першокласників та їх батьків.

    ОтветитьУдалить
  6. Зі статті зрозуміло, що Інна Іванівна тісно співпрацює з батьками і дає слушні поради , які знадобляться не тільки вчителям , а й вихователям. Контакт з батьками як взаємодія може бути встановлений лише за умови, що обидва суб'єкти усвідомлюють: тільки спільними зусиллями можна створити умови для розвитку та виховання дитини, допомогти їй у набутті необхідного соціального досвіду. Слова В.А.Сухомлинського актуальні і нині "Тільки разом з батьками, спільними зусиллями вчителі можуть дати дітям велике людське щастя"

    ОтветитьУдалить
  7. Сучасні поради, які залишаються актуальними з року в рік.

    ОтветитьУдалить
  8. Цінні і мудрі поради Все просто, зрозуміло , ненавязливо. Безперечно, послужить і допоможе в роботі кожного вчителя.

    ОтветитьУдалить
  9. Маткріал статті корисний не лише для вчителів, які готуються приймати діток до першого класу, а і вихователям страших груп. Стаття змістовна, лаконічна.

    ОтветитьУдалить
  10. Підготовка до школи – процес і урочистий, і хвилюючий одночасно. І не тільки для малюка, який вже через місяць стане "дорослим" школярем, але і для його мами і тата. Часом більше самих першокласників хвилюються їхні батьки, які мучаться думкою, чи готовий їх синок чи донька до першого класу. До того ж напередодні школи майбутні першокласники нерідко задають їм питання, на які складно відповісти навіть дорослому.
    Олена Данильчук

    ОтветитьУдалить
  11. Поради заслуговують на увагу, адже вони складені вчителем-практиком з великим та результативним досвідом педагогічної роботи. Дякую. Натхнення Вам у подальшій діяльності.

    ОтветитьУдалить