УРОК ЧИТАННЯ
Тема. Звук [к]. Позначення
його буквами К, к («ка»)
( уроки навчання грамоти 1 клас)
Данильчук О.М. учитель початкових класів Балахівська ЗШ І – ІІІ ст
Мета: ознайомити учнів з буквою к («ка»), її
звуковим значенням; формувати вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі
звуками; вчити читати склади, слова з новою буквою; розширювати уявлення про
слова, що звучать однаково, але мають різне значення; збагачувати словниковий
запас дітей; розвивати мовлення, мислення; виховувати бережливе ставлення до
братів наших менших.
Обладнання: предметні малюнки; ; малюнок Колобка.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.
Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.
II. Мотивація навчальної
діяльності
1. Гра «Впізнай казку»
— До нас на урок завітав казковий персонаж. Він дуже полюбляв співати:
— До нас на урок завітав казковий персонаж. Він дуже полюбляв співати:
Я по засіку метений,
Я на сонці печений,
Я від діда утік, я від баби утік
І від тебе втечу!
Я на сонці печений,
Я від діда утік, я від баби утік
І від тебе втечу!
— Здогадалися, хто це?
— Назвіть героїв цієї казки.
— Як же називається казка?
— Назвіть героїв цієї казки.
— Як же називається казка?
2. Синтетичні та аналітичні дії зі звуками
слова колобок
— Що ви можете сказати про перший і останній звук у цьому слові?
— Назвіть його.
— Як ви гадаєте, який звук будемо вивчати на уроці?
— Що ви можете сказати про перший і останній звук у цьому слові?
— Назвіть його.
— Як ви гадаєте, який звук будемо вивчати на уроці?
III. Повідомлення теми і
завдань уроку
Звук [к] ми будемо вивчати,
Його згадаємо не раз.
І букву, що його позначає,
Враз запам’ятає увесь клас.
Також читати будем, друзі,
Склади, слова, цікавий текст.
І скоромовку вивчим дружно,
І букву надрукуєм теж.
Його згадаємо не раз.
І букву, що його позначає,
Враз запам’ятає увесь клас.
Також читати будем, друзі,
Склади, слова, цікавий текст.
І скоромовку вивчим дружно,
І букву надрукуєм теж.
IV. Вивчення нового матеріалу
1.
Ознайомлення з новим звуком
1) Виділення звука [к].
1) Виділення звука [к].
КЛЮЄ КУРКА КРУПКУ
Курник
Кривенький
На горбку.
Гарненька
Курка
В курнику.
Не турбуйте
Курку!
Клює
Курка
Крупку.
Крупка
Дрiбненька,
Курка
Рябенька.
Курник
Кривенький
На горбку.
Гарненька
Курка
В курнику.
Не турбуйте
Курку!
Клює
Курка
Крупку.
Крупка
Дрiбненька,
Курка
Рябенька.
2) Вивчення скоромовки (з елементами ейдетики).
3) Артикуляція звука [к], віднесення його до приголосних.
3) Артикуляція звука [к], віднесення його до приголосних.
2. Аналітико-синтетичні вправи
1) Гра «Прочитай склад – доповни слово». ( Додаток 1 )
— Утворіть всі можливі склади зі звуком [к].
2) Гра «Назви звуки».
— Учитель називає склад, учні називають звуки, які його утворили.
3) Гра «Мікрофон по колу».
Учні добирають свої слова з новим звуком.
1) Гра «Прочитай склад – доповни слово». ( Додаток 1 )
— Утворіть всі можливі склади зі звуком [к].
2) Гра «Назви звуки».
— Учитель називає склад, учні називають звуки, які його утворили.
3) Гра «Мікрофон по колу».
Учні добирають свої слова з новим звуком.
Фізкультхвилинка
Руки вгору підіймаєм,
А тоді їх опускаєм,
А тоді скоріш, скоріш
Тупай, тупай веселіш.
А тоді їх опускаєм,
А тоді скоріш, скоріш
Тупай, тупай веселіш.
V. Ознайомлення з новою буквою
1. Розглядання букви. Аналіз
її графічної будови. Добирання предметів з навколишнього середовища, схожих на
букву к .
Заучування вірша ( з елементами ейдетики).
2. Місце букви в касі.
3. Повторення правил сидіння
за партою, вимог щодо того, як тримати і розміщувати зошит під час письма.
4. Друкування літер К, к у
зошитах.
5. Читання складів з вивченою
буквою.
На дошці — вивчені букви , всередині буква к («ка»), на промінцях — а, о, і, и, у. Під керівництвом учителя діти читають прямі та обернені склади.
На дошці — вивчені букви , всередині буква к («ка»), на промінцях — а, о, і, и, у. Під керівництвом учителя діти читають прямі та обернені склади.
6.
Читання анаграм
— Використовуючи підказки, назвіть тварин, які живуть в зоопарку.
— Використовуючи підказки, назвіть тварин, які живуть в зоопарку.
ЛСОН, ИЛС, КРКУА, ВВКО, ВРНОО, ВПАМА,
ЛІВ
(Слон, лис, курка, вовк, ворон, мавпа, віл)
(Слон, лис, курка, вовк, ворон, мавпа, віл)
— Які ще звірі можуть жити в зоопарку?
7. «Кут зору»
VI. Робота за Букварем
1. Складання звуко-складових
моделей слів
2. Робота зі складовою
таблицею
Читання складів по горизонталі, по вертикалі з нарощуванням темпу.
Читання складів по горизонталі, по вертикалі з нарощуванням темпу.
3. Добирання слів зі спільними
частинками за звуковим складом
Учні разом з учителем пояснюють значення утворених слів. Звертається увага на слова: колос — колосок, колосок — колоски.
Учні разом з учителем пояснюють значення утворених слів. Звертається увага на слова: колос — колосок, колосок — колоски.
4. Робота з омонімами (без
уживання терміна)
5. Читання слова волошки,
складання з ним речення
Фізкультхвилинка (вправа для
очей)
А тепер новее завдання —
Оченятам тренування:
Раз — дивлюсь удалечінь.
(30 секунд дивитись на об’єкт удалині.)
Оченятам тренування:
Раз — дивлюсь удалечінь.
(30 секунд дивитись на об’єкт удалині.)
Два — в долонці відпочинь.
(Перевести погляд на долоньку.)
(Перевести погляд на долоньку.)
Вправа повторюється 20 разів.
VII. Робота за Букварем
1. Читання слів у стовпчиках
2. Робота над текстом
VIII. Підсумок уроку
— З яким новим звуком ви ознайомилися на уроці?
— Дайте характеристику цьому звукові.
— Назвіть букву, якою він позначається на письмі.
— Пригадайте скоромовку, яку вивчили на уроці.
— З яким новим звуком ви ознайомилися на уроці?
— Дайте характеристику цьому звукові.
— Назвіть букву, якою він позначається на письмі.
— Пригадайте скоромовку, яку вивчили на уроці.
— Розкажіть віршик про букву «ка»
— Яке слово має кілька значень?
— Що ви запам’ятали про сокола?
— Яке слово має кілька значень?
— Що ви запам’ятали про сокола?
Ідея уроку дуже цікава не тільки для 1 класу. Вона захопить діток ще на початку уроку,так як початок уроку розпочинається з казки , а казка захоплює дітей і вони здобувають свої знання не помічаючи труднощі, що зустрічаються на їхньому шляху.У творчого вчителя Данильчук О.М. діти поринають у казковий світ. Зичу міцного здоров'я.
ОтветитьУдалитьЗавдання вчителя початкових класів полягає у тому, щоб створити на уроці дійсно казкові умови, з яких будь-яка дитина могла б просуватися шляхом власної досконалості, уміла мислити самостійно, нестандартно.
ОтветитьУдалитьЦікаві підходи до організації і методики уроку. Використання ігрових форм роботи, елементів ейдетики, пощукових та логічних завдань полегшують навчання першокласників,сприяють виріщенню проблеми наступності.
ОтветитьУдалитьДякую Вам, Олено Миколаївно, за розробку сучасного уроку. Новітні технології стрімко ввірвалися в усі сфери нашого життя.Вони спрощують спілкування та співробітництво.Результатвність у роботі досягаються шляхом впровадження інноваційних технологій, пошуками відповіді на питання: "Як навчити, як створити сприятливі умови засвоєння нового матеріалу?"
ОтветитьУдалитьГра є постійним супутником учнів початкової школи і вдале використання вчителькою саме такої форми роботи дає можливість досягти бажаних результатів.
ОтветитьУдалить