понедельник, 5 декабря 2016 г.

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК «Психологія-математика 1 клас»

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК
«Психологія-математика 1 клас»


Алєксєйчик О.О.,( вчитель початкових класів Червонокостянтинівської  ЗШ І-ІІІ ст..

«…зміст оновленої освітньої Програми дає змогу відійти від традиційної  системи занять, оскільки уможливлює інтеграцію різних видів діяльності дитини дошкільного віку, що впливає на формування її ключових компетенцій…»
Дитина : освітня програма для дітей від 2до 7 років  /Г.В.Бєлєнька, О.Л.Богініч, Н.І. Богданець-Білоскаленко [та ін.]. – К.,2016 .- 303с.

«… в  умовах постійного збільшення обсягів навчального матеріалу дитині дедалі складніше зібрати їх у цілісну картину. Тож на зміну традиційним урокам мають прийти інтегровані  уроки…»
На допомогу вчителеві початкових класів.1 клас:для загальноосвіт. навч. закл.України (Методичні рекомендації). – К.: Видавничий дім «Освіта», 2016.-144с.

Тема: Компоненти дії додавання. Читання рівностей, що містять дію додавання.  Створення позитивного мікроклімату  під час уроку, формування навичок співпраці у колективі шляхом застосування психологічного впливу на учнів
Мета: ознайомити учнів з термінами «доданок» і «сума», вчити розпізнавати компоненти при дії додавання, формувати вміння складати приклади на додавання за малюнками;
розвивати мислення, увагу, пам'ять, обчислювальні навички під час розвитку математичних знань;
виховувати інтерес до предмета, старанність.
Тип уроку: інтегрований.
Обладнання: проекційний екран, навчальна електронна програма з елементами розвивального навчання «Цікава математика 1 клас», силуетні малюнки, паперові «смайлики», картки з числами.
ХІД УРОКУ
І.Організаційний момент
1.Підготовка навчального приладдя, психологічне налаштування дітей до роботи на уроці.
2. Зустріч зі Смайликом-друзякою, визначення емоційного стану учнів за допомогою Смайликів.
3. Завдання на визначення вказаного об’єкта (знайти нашого Смайлики-друзяку).
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
1. Усна лічба.
·        Психолог читає вірш, а учитель поступово виставляє на дошці силуетні малюнки звірів.
Постановка завдання для дітей:
- Я вам прочитаю вірш, а ви уважно послухайте і визначте кількість звірів, порахувавши їх.

Якось взимку в надвечір’я лісові зійшлися звірі
В теплий затишний барліг до ведмедя на пиріг:
Вовк, їжак, вовчиця, заєць, білка, лось, лисиця.
Всяк свого шматка чекав, та хазяїн «сплохував»!
Він, ведмідь, ніяк не міг розділити той пиріг,
Тричі потом він облився, та нічого не добився.
Хто бажає підказати, з чого треба починати?

-         Скільки всього звірят зібралися до ведмедя? (7)
-         На якому місці їжак, якщо лічити зліва направо ? (на другому)
-         А якщо полічити справа наліво? (на шостому)
-         - Який за порядком прийшов до ведмедя заєць? Лось? (4,6)
·        Лічба від 1до 10, від 10 до 1, від 2 до 9, від 1 до 20, від 20 до 1.
·        Визначення попереднього, наступного чисел, «сусідів» числа (за картками)
·        Визначити, якого числа не вистачає (гімнастика для очей)
2. Робота в зошиті
1. Закінчити числовий ряд від 1до 10 (каліграфічна хвилинка).
2. Порівняння чисел (поставити знаки «більше», «менше», «дорівнює»).
Фізкультхвилинка(під музику)
3. Веселі задачі
П’ять горішків на пеньку
Спочивало в холодку.
А вечірньої пори
Білка ще принесла три.
Так до ранку й пролежали.
Скільки всіх горішків стало?(8)

Дві сороки прилетіли,
Скрекотіли, скрекотіли…
Глянь! Он три іще летять,
Скрекотух вже стало…(п’ять)

На лугу пасуться гуси,
Їх пасе мала Маруся.
Сім гусей ще біля броду,
Три вже увійшли у воду.
Ми попросимо дітей
Полічить усіх гусей.(10)
4. Завдання від Смайлика (складання прикладів на додавання за малюнками).
ІІІ. Ознайомлення з новим матеріалом
·        Робота на дошці(учитель записує на дошці приклад на додавання)
3+5=8
-         Числа у прикладі на додавання мають свою назву. Перше число-доданок, друге число-теж доданок, а результат, тобто те число, що дістали, - сума.
Отже, числа, які складають, називаються доданками, а результатом додавання  є сума.
·        Робота з підручником (с.47,№1)
-         Подивіться на зірочки. Скільки великих зірочок, скільки маленьких? (2 і3)
-         Складіть приклад на додавання (2+3)
-         Назвіть у ньому доданки, суму.
ІV.Закріплення вивченого матеріалу
Скласти приклади на додавання і назвати компоненти дії додавання.
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
·        Визначення  настрою дітей у кінці уроку( за допомогою Смайликів).
·        Вручення подарунків дітям від Смайлика (солодкий дарунок, вербальне оцінювання учнів).
·        Вручення подарунків гостям.
-         Вручаємо вам символ благополуччя, що з японської мови означає «добробут». Почепіть його вдома на видному місці, щоб він притягував благополуччя до вашої родини.


вторник, 29 ноября 2016 г.

УРОК ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ 3 КЛАС «Усна народна творчість. Українська народна казка «Кирило Кожум’яка»


УРОК ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ 3 КЛАС
«Усна народна творчість.
Українська народна казка «Кирило Кожум’яка»

 Шостак С.М., вчитель початкових класів Богданівської ЗШ I-II ст.

Мета: ознайомити дітей із поняттям «чарівна казка»; вчити характеризувати дійових осіб; удосконалювати навички поділу тексту на частини та добирання заголовків, уміння будувати асоціативний кущ; виховувати любов та повагу до усної народної творчості.
Обладнання: словникові слова, таблиці складів, аркуші для асоціативного куща, компютерна презентація.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу
Хід  уроку
І.Організаційний момент    
Перевірка готовності до уроку
- Сідайте. Перевірте, чи все у вас необхідне є на парті!
ІІ. Підготовка до сприйняття матеріалу.
            1.Мовна розминка.
            Вправи на розвиток мовленнєвого апарату
Розчитування «Бджілка»
У вас на партах лежать таблиці складів. Прочитаємо перші стовпчики.
- Нагадайте, як ми виконуємо вправу «Бджілка»? (читаємо, як бджілки у вулику - напівголосно )
            2. Робота над скоромовкою.
   - Прочитайте мовчки скоромовку
Стриб-стриб-стриб –
Підстрибує по стерні рідня:
Перепілка, перепел , перепелення.
  — Про кого вона? (Про перепелину сім’ю)  
1)Розповідь про перепілку. Огляд ілюстрацій..
Перепел звичайний виявлений у рівнинних районах. Угори річковими долинами проникає до 700-800 м над рівнем моря. Весною з’являється наприкінці квітня-початку травня. У кладці може бути в середньому 14 яєць. Живиться, комахами, всіма видами сарани. Значне місце в їжі займає рослинний корм — насіння бур’янів, зокрема курячого проса, зерна культурних злаків. Восени під час відкриття мисливського сезону перепели важать 130-150 г.
2)    Читання «швидкісним шосе».   
На дошку по черзі вчитель вивішує «очка» світлофора: червоний, жовтий, зелений. На червоне світло -читання повільне, на жовте — помірне, а на зелене — швидкісне (чим швидше, тим краще).
3)    Читання скоромовки двома учнями на швидкість
4. Повідомлення теми і мети уроку
- Діти, ми не випадково розпочали наш урок зі скоромовки . Сьогодні ми з вами розпочинаємо роботу з розділом «З чистого джерела народної мудрості»
УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ ВИНИКЛА БАГАТО РОКІВ ТОМУ.   ДО НЕЇ УВІЙШЛИ ТВОРИ РІЗНИХ ЖАНРІВ:
            * ПІСНІ, *ЗАГАДКИ, *ПРИСЛІВ”Я, *ПРИКАЗКИ,
            * ЖАРТИ,   * МИРИЛКИ,    * КАЗКИ…       
КОЖЕН ІЗ ЦИХ ЖАНРІВ МАЄ СВОЇ ОСОБЛИВОСТІ, А  ВСІ РАЗОМ, ВОНИ СКЛАДАЮТЬ ДУХОВНУ КУЛЬТУРУ НАШИХ ПРЕДКІВ, ЯКУ МИ ПОВИННІ ВИВЧАТИ.   СЬОГОДНІ МИ ПОТРАПИМО У КАЗКУ.  
-         Що ж таке казка?
-          Казка-це цікава розповідь , в якій мовиться про щось неймовірне,фантастичне і  має повчальний характер.                                                                                          
ІІІ.  Мотивайія навчальної діяльності.
- Немає на цілій планеті такої дитини, яка б не любила казки. Та, напевне, крім дітей, казки люблять ще й дорослі. Своїм дітям вони читають та розповідають найрізноманітніші: і про тварин, і про чарівників та фей, і про зміїв та безсмертних чаклунів. А скільки казок знають наші бабусі! Вони – це справжня скарбниця! І ви звичайно, пам’ятаєте їх! Казка – це давній і мудрий порадник. Вона вічна.
IV.Актуалізація опорних знань учнів
 Логічна вправа
Я вам зачитаю уривки з раніше відомих казок, а ви їх спробуєте розгадати.
Що воно за хатка на узліссі?                   
 Вся ворушиться,  дрижить.
 Де не взявсь -кабан біжить,                        
 Тут і вовк іде, й ведмідь.
 Й кожен в хаті хоче жить
Гей, Круть, гей, Верть, а йдіть гляньте,
 скільки зерна я намолотив!
–Я з ним прийду, але випоховайтеся, бо він
вас розірве  - сказала лисичка”
                                                                           Котику-братику, несе мене лиска
                                   по каменю-мосту на своєму хвосту.
                                           Порятуй мене!”
- Що об’єднує усі ці казки? (Усі вони про тварин.)
- Які казки нас повчали у 2 класі? Пригадайте їх назви. (“Вовк та козенята”, “Колосок”, “Лисиця та журавель”, “Рукавичка”, “Лисиця і їжак”, “Дрізд і голуб”.)
- Але є й інша група казок, героями яких є люди з надзвичайною силою, які гаряче захищають інтереси народу, гнівно карають ворогів, вступають у двобій із злом та брехнею. У таких казках описані незвичайні пригоди, які обов’язково пов’язані з чарами і дивовижними перетвореннями. . Бо саме в них відбувається все найчарівніше та найнеймовірніше: живуть багатоголові змії, птахи, дерева, кущі, річки вміють розмовляти, а люди та тварини наділені надзвичайно великою силою.
Часто в казках зустрічаємо чудодійні предмети – жива і мертва вода, чоботи –скороходи, шапка-невидимка, килим –самоліт. Це – чарівні казки.
*     Чарівні, ,де провідними героями виступають могутні воїни-визволителі чи інші особи,що втілюють у собі найвищі позитивні якості  людини.(Снігуронька, Царівна-жаба,Кирило Кожум’яка)
V.Повідлмлення теми і мети уроку.
 Сьогодні ми з вами познайомимося з українською народною казкою  «Кирило Кожум'яка». Крім того, ми повинні навчитись виразно читати казку, вміти характеризувати героїв та складемо план цього твору.
V. Опрацювання казки «Кирило Кожум'яка»
1. Словникова робота
- Подивіться у нас на дошці «мудра сова». Що це означає? (Словникова робота). Я вам поясню значення незнайомих слів, які зустрічатимуться під час читання казки.
Леміш – частина плуга, що розрізає землю.
Урочище – ділянка землі, яка чимось відрізняється від навколишньої місцевості (болото,ліс серед поля)
Городяни – люди, які жили у місті
Пуд – міра ваги, близько 16 кг.
Старшина – шановні люди похилого віку
Герой особа, яка виявляє відвагу, хоробрість у бою і труді.
2. Читання казки
- Відкрийте свої підручники на сторінці 47.
   Уважно послухайте казку
  - Коли відбувалися події ?
  - Хто головний герой казки ?
  - Чому він має таке прізвище?
3. Тестування.
Де жив князь?
а) Київ  б) Канів  в)Полтава
            Кого князь послав змієві у дань?
а)сина  б)дочку    в)дружину
            Над якою річкою жив богатир?
а) Дніпром   б) Десною   в) Дністром
            Кого послала царівна зі звісткою до  батька?
а)ластівку   б)голуба   в)горлицю
            Хто благав Кирила про допомогу?
а)старі люди  б)молоді дівчата   в)малі діти
            Чим для змія закінчилася битва?
а)перемогою  б)поразкою   в)перемирям
 Фізкультхвилинка
- Тепер трішки відпочинемо. Підведіться.
     4. Читання казки учнями
Підготовча робота
а) Читання слів –пірамід (на картках).
                Ки       єва                                            Дні       про
            Голу          бок                                       Зли             нув
         Кня                зівна                                Пріз                вище
    Розбі                     житься                      Мири                      тися
 Визво                            ливши             Підле                            стилась
Робота над фразеологізмами.
Аж луна йде
Улупить, то так і вжене в землю
А під ним земля тільки стогне
Підбір синонімів до слів: поцупить, злинув, благайте.
Тепер ми прочитаємо цю казку ще раз.
5. Робота в групах скласти асоціативний кущ.
У кожної групи назва головного героя. Вам необхідно записати асоціації, тобто, який цей герой! Ви маєте 2 хвилини!
- Перевіряємо як впорались наші групи.  Будь ласка представники до дошки, які ж асоціації ви підібрали?
героїзм  щедрість повага  розум доброзичливість  бідність перемога любов милосердя безкорисливість  співчуття непереможність  відвага працьовитість  розсудливість людяність захисник  порядність Сила, відвага, працьовитість, дармоїдство, жорстокість, вдячність, доброта, старанність, сум, жаль, допомога, турбота, лінь, байдужість, зверхність, грубість підступність

 

Кирило Кожум'яка                               Князівна                                   Змій     


- Діти, чому ця казка чарівна?  Спробуйте довести своє твердження!
6. Опис ілюстрацій словами тексту (вибіркове читання)
- Діти, уважно подивіться на першу (другу, третю) ілюстрацію і доберіть опис із тексту!
7. Поділ казки на частини. Складання плану.
        Орієнтовний план:


1. Страшна дань.
2. Винахідлива князівна.
3.Пошуки рятівника.
4. Вмовляння
5. Вимоги Кожум"яки.
6. Бій.
7. Порятунок Києва та князівни.
1.      Змій.
2.      Розмова князівни зі змієм.
3.      Лист князівни.
4.      Розмова дітей з Кирилом .
5.      Бій зі змієм.
6.      Перемога над змієм.


Основна думка казки-героїзм і хоробрість героя в боротьбі за щастя людей.Отже, ця казка відтворює вічну проблему людства – двобій добра і зла. У цьому вічному двобої перемагає справедливість, правда,добро,любов до свого народу, до рідної землі.
VI.Підсумок уроку
1.  Чарівна скринька.
          Завітала нині в клас, на урок до нас,
скринька чарівна, що закріплює знання.
Увага! Аналізуємо завдання чарівної скриньки.
1.«Що об’єднує усна народна творчість?»
 (Народні казки, загадки, прислів’я, пісні).
 2. Що ви скажете, про саме визначення «Усна народна творчість»? (складена творчість народом і передавалася з вуст в уста).
 3. Чому деякі казки називаються чарівними?
 (герої мають надзвичайну силу, а за допомогою чарів відбуваються дивовижні перетворення).
           Я на уроці дізнався (дізналася)  нове про
           Я вмію
           Я знаю
           Мені сподобалося на уроці  
Хто у казці був втіленням добра? Зла?
Який з малюнків зайвий?
2. Робота з прислів’ям
Зло кінчається прикрістю, а доброта – радістю.
Сила героя не в м’язах, а в серці.
3. Повідомлення домашнього завдання
4.Оцінювання




понедельник, 28 ноября 2016 г.

УРОК 3 КЛАС «НАША МОВА – КОЛИСКОВА»

УРОК 3 КЛАС «НАША МОВА – КОЛИСКОВА»

Доліч С.В., вчитель початкових класів Богданівської ЗШ I-III ст., філії НВО

Мета: розширювати знання про рідну українську мову її значення у житті кожного; розвивати творчу уяву мислення,пам'ять. Виховувати прагнення,досконало знати правильну літературну мову і навчитися нею говорити.
Обладнення: святково прибрана зала, навкруги вишиті рушники, серветки, зразки українського одягу,старовинні ужиткові речі, кераміка. На стінах портрети Т.Шевченка, Л.Українки, І.Франка, тематична презентація «Наша мова –колискова». Діти одягненні в українські національні костюмі.
Слайд 1
Виходять дівчинка і хлопчик з хлібом-сіллю на українському вишитому рушнику.
Слайди 2-5
Дівчинка 1
Добрий день Вам, любі люди!
Хай Вам  щастя доля – буде
Не на день  і не на рік,
А на довгий-довгий вік.
Хлопчик 1
Є багато країн на землі,
В них – озера,річки і долини…
Є країни великі й малі
Та найкраща завжди – Батьківщина.
Вчитель:
Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій мальовничій землі, в нашій славній Україні. Тут жили наші діди,прадіди,тут живуть наші батьки – тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося аж до сліз, зачувши рідне слово…
Мова – душа народу. І сьогодні ми будемо говорити про нашу рідну українську мову.
Слайди 6-8
 Пісня «Осінь».
Слайд 9-10
Учень:
Нашу мову в час горя і біди
Не від одно тяжкої навали
Не на те рятували діди,
Щоб онуки її забували.
Учень:
Як довго ждали ми своєї волі слова,
І ось вона співа бринить,
Бринить співає наша мова,
Чарує , тішить і п’янить.
Учень:
Як довго ждали ми…
Уклін чолом народу,
Що мову рідну нам зберіг,
Зберіг в таку страшну негоду,
Коли  він сам стоять не міг.
Учень:
Солов’їну,барвінкову,
Колосисту навіки -
Українську рідну мову
В дар дали мені батьки.
Берегти її, плекати
Буду всюди й повсякчас,
Бо ж єдина, так як мати, -
Мова кожного із нас. 
(Виходять дівчатка і хлопчик в українському одязі.)
Слайд 11(відео фрагмент без звуку)
1 дівчинка:
Українка я маленька.
Українка – моя ненька.
В неї щира я дитина,
Добра, люба та єдина.
2 дівчинка:
Вірна я дочка народу,
Бо козацького я роду,
Щиро я свій рід кохаю,
Роду іншого не знаю.
3 дівчинка:
На Вкраїні народилась,
В свою маму удалась.
Все, що рідне,я кохаю,
Всім хто рідний, помагаю,
І чужому я навчаюсь,
Але й свого не цураюсь.
Пісня «Про меншого братика».
Вчитель: Хто ти, хлопчику, маленький?
Слайд 12
Хлопчик: Я син України – неньки!
Українцем я зовуся.
Й тою назвою горджуся.
В мене вдача сміла й щира,
І відвага духа й тіла,
І душа моя здорова,
Українська в мене мова.
Вчитель:
Найбільше й найдорожче добро у кожного народу – це його мова та жива схованка людського духу, його багато скарбниця, у яку народ складає і своє давнє життя,і свої сподівання, розум, досвід і почуття.
Слайд 13( мультфільм без звуку: озвучує учень)
Гумореска «Кухлик» Глазового      
Дід приїхав із села,
Ходить по столиці
Має гроші
Немина жодної крамниці
Просить він, а покажіть кухлик, то й що скраю.
«Што, чево, я не понімаю»
Кухлик, люба покажіть
То й що збоку смужка
«Да какой же кухлик здесь,
Єсли ето кружка.
Дід у руки кухлик взяв,
І насупив брови.
В України живете
І не знаєте мови.
Продавщиця теж була
Гостра та бідова.
«У меня есь свій язьік,
Да к чему мне мова»
І сказав їй мудрий дід
Тим пишатися не слід,
Бо якраз така біда
У моєї корови.
Має бідна язика
І не знає мови.
Слайд 14
1 Учень:
Українська мова – давня й молода.
Світить рідне слово,
Як жива вода.
Звідки воно взялось – діло не просте…
В душу засівалось,
І з душі росте.
2 Учень:
Ти постаєш в ясній обнові,
Як пісня, линеш, рідне слово.
Ти наше диво калинове,
Кохана материнська мово!
3 Учень:
Рідна мово українська,
Ти душа мого народу,
Будь від роду і народу,
Рідна мово материнська.
Вчитель:
Для кожного народу дорога його мова. А нам, українцям, найближча до серця –українська. Вона співуча і багата.
Слайд 15-18
Сценка:
Один випадок який яскраво засвідчує багатство нашої мови.
У купе вагона першого класу потяга Рівне-Київ їхало четверо пасажирів-інтелектуалів: англієць, німець, італієць, четвертим був українець. Розмова точилась навколо різних тем. Нарешті заговорили про мову: чия краща, багатша, досконаліша і якій бути провідною у світі. Звісно, кожен почав вихваляти свою рідну. 
Першим заговорив англієць:
-                   Англія – країна великих завойовників мореплавців, які поширили славу англійської мови, рознесли по всьому світу.
-                   Ха-ха – німецька мова – то мова двох великих імперій – Великонімеччини й Австрії, які займають більше половини Європи.
Тут усміхнувся італієць і с тиха мовив:
-                   Панове, ви обидва не маєте рації. Бо італійська мова – це мова сонячної Італії, мова музики і кохання.
Українець довго думав і нарешті промовив:
-                     Ви ж бо по суті, нічого не сказали про багатство і можливості ваших мов. Чи могли б ви, скажімо, своїми мовами прочитати невеликий твір, у якому всі слова починалися б з однакової літери?
-                     Ні, ні, це не можливо!
-                     Ось вашими мовами це не можливо, а нашою зовсім просто. Назвіть якусь букву.
-                     Хай буде «С».
-                     Гаразд, вірш називається «Самотній сад»
Сипле, стелить сад самотній
Сірий смуток – срібний сніг.
Сумно стогне сонний струмінь,
Серце слуха скорбний сніг.
Серед страху сад сивіє,
Сад – солодкий спокій – спить.
Сонно сипляться сніжинки,
Струмінь стомлено сичить.
Стихли струни, стихли співи –
Срібні співи серенад.
Стиха стеляться сніжинки –
Спить самотній сонний сад.
-                     Геніально!Неймовірно!
Потім усі замовкли. Говорити вже не було потреб.
Слайд 19
4 учень:
Зі слова починається людина,
І з мови починається мій рід.
Ласкава мамина єдина,
Щебече соловейком на весь світ.
5 учень:
Бентежна, тополина,калинова,
Не випита, не вибрана до дна
Моя українська свята наша мова
Бринить, як бандури струна.
Слайд 20
Пісня «7 нот»
Слайд 21
6 учениця:
Світ мови оточує людину від народження. Ще дитина не вміє розмовляти, а вже уважно прислухається до голосу матері, засинає під колискову пісню. Любов до рідного краю, до мови, починається з материнської колисаночки. У ній материнська ласка і любов, світ добра, краси, справедливості.
7 учень:
Рідна мова!Що в єдина нас злила,
Перші матері слова,
Перша пісня колискова!
7 учениця:
Як я була ще маленька,
Колисала мене ненька,
Колисаночку гойдала,
Й ніжну пісеньку співала.
Діти виконують колискову пісню.
Слайд 22
Учениця:
Наша українська мова багата на різні вірші, пісні, ігри, загадки, прислів’я та приказки. А пам’ятаєте діти пісню «про маленьку дівчинку» , яка дуже сумувала, а коли прийшли до неї подруги, то розвеселили її? Дівчатка, як же цю дівчинку звали?
(Діти грають у гру «Подоляночка»).
Учениця:
Учи, дитино, рідну мову,
Гордися нею і лелій.
А зрадити голубоньку чудову
Ти навіть в думці не по смій
Молися нею юними устами
Вона твоя як серце і душа.
Вона від прадіда, від тата і від мами,
Вона – Шевченкова, Франкова, Куліша.
Люби її, як матінку природу.
Горнися до неї – ти ж бо її син!
Вона -  безсмертя рідного народу,
Могутній, вічний українець дзвін.
8 учень:
Не цурайтеся мови, люди,
Рідного джерельця,
Хай вона струмочком буде,
Хай дійде до серця!
9 учень:
Хай вона в піснях лунає,
Кожен день і в свято.
Соловейком хай співає
В українській хаті.
10 учень:
Бо ж вона така багата
І така чудова.
Неповторна і крилата
Українська мова.
11 учень:
Розвивайся ,звеселяйся моя рідна мово!
У барвінки зодягайся, українське слово.
Колосися житом в полі, піснею в оселі,
Щоб на все життя з тобою ми запам’ятали,
Як з дитячої колиски мову покохали
Слайд 23
Наше свято завершилося.
Дякуємо всім за увагу!