пятница, 25 ноября 2016 г.

УРОК ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ У 4 КЛАСІ «Оздоблення серветки швом «назад голку»

УРОК ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ У 4 КЛАСІ
«Оздоблення серветки швом «назад голку»

Жушман Ф.Б.,  вчитель початкових класів Зеленської  ЗШ  І – ІІ ст

Тема: Оздоблення серветки швом «назад голку».

Мета: вчити виконувати шов «назад голку» та оздоблювати ним серветку. Закріпити навички роботи з голкою;
Розвивати творчі здібності, естетичний смак;
Виховувати акуратність, старанність, зацікавленість до народної вишивки.

Обладнання: зразки шву «назад голку», зразки виробів, голка, нитки, ножиці, канва,папір у клітинку, алфавіт, ТЗН.
                                                          
Хід уроку
І. Організаційна частина.
1. Привітання.
Доброго дня, діти.
Пролунав уже дзвінок,
Починається урок.
Побажаю всім натхнення ,
Творчого благословення.
2. Перевірка готовності до уроку.
На сьогоднішньому уроці вам знадобляться деякі предмети, а які саме ви дізнаєтеся відгадавши загадки , які загадає вам наш казковий гість. Відгадайте, хто він?
                                   Хоч маленький цей хлопчина
                                   Зате має добру силу
                                   Злого змія подолав
Сестричку Оленку врятував.
(Котигорошко)
(Заходить Котигорошко та загадує загадки)
                                   Чорні, білі, кольорові.
                                   Шити все вони готові.
                                   Плаття, шапки, рушники,
                                      Допоможуть вам ….. (нитки).
-         Діти, покивайте голівками ті, у кого є канва..


Маленька, тоненька
Рук не має,
А гарно вишиває.(голка)
-         Підніміть ручки ті, у кого є голока.
Круглі вушка, гострі ручки
Ніжки чик-чик-
Вирізали рушник…. (ножиці)
-         Поплескайте в долоньки ті, у кого є ножиці.

Також у вас має бути канва. Потопайте ніжками ті, у кого є канва.
ІІ.  Повідомлення теми і мети уроку.
-         Діти , зараз ви отримаєте цікаве завдання. Це картки зі своєрідним кросвордом, але без запитань. Щоб його розгадати вам потрібно  скористуватися алфавітом, а саме: на кожній клітинці написаний номер букви по порядку алфавіту. Ви повинні вписати ці букви і отримати тему нашого уроку. Цю роботу ви будете виконувати в парі. Записую на дошці тему уроку.
29
19
3
18
1
10
1
6

4
19
16
15
19
31
(Шов “назад голкою”)
-         Сьогодні ми з вами вивчимо шов «назад голкою».   
ІІІ. Засвоєння нових знань.
1.     Розповідь з елементами бесіди.
Зараз наша дошка прикрашена різними вишивками. Хто мені їх назве?
(вишитий рушник, сорочки, серветки)
Ви правильно назвали, але не сказали, що вишиті вони різними швами.
Ось наприклад ця сорочка вишита хрестиком, а ця гладдю.
-         Діти , хто хоче показати які роботи ще вишиті хрестиком?
-  Зверніть увагу на роботи виставлені на столі. Вам подобаються ці вироби? А чи знаєте ви хто є автором цих робіт? Так, ця майстриня працює в нашій школі - Івасенко Галина Андріївна.
(Вішаю на дошку зразки швів.)
Шов – це неперервний ряд стібків на тканині.
Стібок – це частина шва між двома проколами голки.
Шов «назад голку», або «за голкою» - це неперервний ряд однакових за розміром стібків, що виконуються з права на ліво.
-         Як ми з вами записуємо речення? (з ліва на право) Правильно, а вишивати будемо з права на  ліво.
2. Повторення правил безпеки під час роботи
Правила користування ножицями
(вивішую на дошку)
  1. Користуватися ножицями із заокругленими кінцями.
  2. Зберігати ножиці у спеціально відведеному для цього місці.
  3. Не працювати притупленими ножицями або ножицями з послабленим шарнірним з’єднанням.
  4. Не тримати ножиці лезом угору.
  5. Не користуватися ножицями під час ходьби класом.
    6)  Передавати ножиці кільцями вперед.
    7) Під час різання тримати матеріал таким чином, щоб лезами ножиць не поранити руку.

Правила користування голкою
(вивішую на дошці)
  1. Не залишайте голку без нитки.
  2. Голку тримати великим і вказівним пальцями , а підтримувати середнім.
  3. Не спрямовуйте її вістря вгору.
  4. Під час роботи втикайте голку в призначену для цього подушечку. Після роботи повертайте голку в гольник.
  5. Не використовуйте іржаву голку.
  6. Нитку відрізайте ножицями.
3. Робота за підручником с. 68
- З чого ми починаємо шити?
- Треба правильно обрати довжину робочої нитки. Чому?
(Коротку нитку доведеться часто змінювати, а довга буде запутуватися)
Прийнятна довжина 50-60 см. Лінійка нам не знадобиться,  бо ми знаємо такий секрет: нитку беремо в руку, перекидаємо її через лікоть, знімаємо та відрізаємо ножиціми.
Показ серветки вишитої швом «голка назад».
-         Якої форми серветка?
-         Який колір ниток?
-         Яке призначення цієї серветки, де ми її зможемо використати?
(подарунок, прикраса оселі)
IV.  Інструктаж  з  техніки  виконання  роботи.
Зараз ми з вами спробуємо на листочку в клітинку відтворити шов «голка назад».
1.     Для шиття візміть голку всиліть нитку в одне складання. На довшому кінці нитки зав’яжіть зузлик.
2.     Виколіть голку з ниткою зі зворотнього боку тканини на лицевий бік у точку 1
3.      Праворуч від точки 1 виведіть голку на виворотній бік тканини в точку2.
4.     Виколіть голку вточці3 , що знаходиться ліворуч від точки 1 на відстані удвічі більше за довжину першого лицьового стібка.
5.     Другий лицевий стібок зробіть уколюючи голку з робочою ниткою в точку 4 і виколіть в точці3.
6.     Продовжуйте працювати так і далі.
7.     Завершуючи шов, закріпіть нитку у два кроки в те саме місце.
Фізпауза
Всі ми шили, всі трудились,
Наші пальчики втомились.
А щоб гарно вишивати,
Треба пальці розім’яти.
1,2,3,4,5 ! Будем знову вишивать.
Відпочивши, дружно враз,
Приступив до праці клас.
Виконання шва на тканині. Індивідуальна допомога дітям. Корекція помилок.
Трішки ми попрацювали, сили наші підупали,
Треба нам ще відпочити. Свої сили  відновити.
(Відео фізпауза під музичний супровід)
V.  Виставка дитячих робіт.
-         Чи задоволені ви своєю роботою?
-         У кого все вийшло?
-         Кому потрібно ще потренуватись ?
VI.  Підсумок  уроку
  • З чим ви ознайомились на уроці?
  • Який настрій маєте на при кінці уроку?
  • Де будете використовувати свій виріб?

Ви сьогодні гарно попрацювали, дякую вам за співпрацю. Бажаю вам творчих успіхів. Урок закінчено. До побачення.


Комментариев нет:

Отправить комментарий